Regulatory ładowania » 

Regulatory ładowania lub kontrolery ładowania służą do nadzorowania procesu ładowania akumulatorów ze źródeł fotowoltaicznych. Regulatory ładowania zabezpieczają akumulatory przed uszkodzeniem poprzez przeładowanie lub nadmierne rozładowanie. Kontrolery ładowania możemy podzielić generalnie na dwie grupy, pierwszą jest grupa regulatorów PWM (zwykłych) i do takich kontrolerów należy stosować moduły z odpowiednim napięciem nominalnym, natomiast do drugiej grupy regulatorów zaliczamy rgulatory z algorytmem MPPT czyli Maximum Power Point Tracking z ang. Śledzenie Maksymalnego Punktu Mocy modułów fotowoltaicznych. Funkcja taka umożliwia podłączenie modułów o wiele wyższym napięciu do regulatora, który według potrzeby obniży napięcie do odpowiedniego napięcia ładowania akumulatorów bez straty mocy modułu PV. Generalnie kontrolery MPPT są droższe od zwykłych regulatorów PWM dlatego częściej wykorzystuje się te zwykłe PWM.

Regulator ładowania Steca PR 1010 LCD 10A
Regulator ładowania Steca PR 1010 LCD 10A

Kontroler ładowania PR 1010 firmy Steca jest przeznaczony do ładowania akumulatorów przez moduły fotowoltaiczne prądem nie przekraczającym 10A DC. Urządzenie wykorzystywane jest w systemach typu "Off-grid"

Regulator ładowania Steca PR 1515 LCD 15A
Regulator ładowania Steca PR 1515 LCD 15A

Regulator ładowania PR 1515 firmy Steca jest przeznaczony do ładowania akumulatorów przez moduły fotowoltaiczne prądem nie przekraczającym 15A DC. Kontroler ładowania z wyświetlaczem LCD. Urządzenie wykorzystywane jest w systemach typu "Off-grid"

Regulator ładowania Steca PR 2020 LCD 20A
Regulator ładowania Steca PR 2020 LCD 20A

Regulator ładowania PR 2020 firmy Steca jest przeznaczony do ładowania akumulatorów przez moduły fotowoltaiczne prądem nie przekraczającym 20A DC. Kontroler ładowania z wyświetlaczem LCD. Urządzenie wykorzystywane jest w systemach typu "Off-grid"

Regulator ładowania Steca PR 3030 LCD 30A
Regulator ładowania Steca PR 3030 LCD 30A

Regulator ładowania PR 3030 firmy Steca jest przeznaczony do ładowania akumulatorów przez moduły fotowoltaiczne prądem nie przekraczającym 30A DC. Kontroler ładowania z wyświetlaczem LCD. Urządzenie wykorzystywane jest w systemach typu "Off-grid"

Regulator ładowania Phocos CX10 12/24V-10A
Regulator ładowania Phocos CX10 12/24V-10A

Kontroler ładowania CX10 firmy Phocos jest przeznaczony do ładowania akumulatorów przez moduły fotowoltaiczne prądem nie przekraczającym 10A DC. Urządzenie wykorzystywane jest w systemach typu "Off-grid"

Regulator ładowania Phocos CML10 12/24V-10A
Regulator ładowania Phocos CML10 12/24V-10A

Kontroler ładowania CML10 firmy Phocos jest przeznaczony do ładowania akumulatorów przez moduły fotowoltaiczne prądem nie przekraczającym 10A DC. Urządzenie wykorzystywane jest w systemach typu "Off-grid"

Regulator ładowania Steca PRS 1010 10A 12/24V
Regulator ładowania Steca PRS 1010 10A 12/24V

Regulator ładowania PRS 1010 firmy Steca jest przeznaczony do ładowania akumulatorów przez moduły fotowoltaiczne prądem nie przekraczającym 10A DC. Urządzenie wykorzystywane jest w systemach typu "Off-grid" i zabezpiecza akumulatory przed przeładowaniem. Jest to regulator PWM.

 
 
Nasze realizacje - instalacje fotowoltaiczne
  • Sieciowa elektrownia fotowoltaiczna o mocy 13310Wp w Dobczycach, w województwie Małopolskim.
  • Instalacja inwerterów fotowoltaicznych typu Sunny Boy firmy SMA.
  • Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10000Wp w Tyrawie Solnej.
Przykład realizacji - Oświetlenie LED
  • Nowoczesne dekoracyjne oświetlenie LED restauracji PERŁA w Łomży.
  • Instalacja oświetlenia billboardu 3x6m w Warszawie na bazie odnawialnych źródeł energii.
  • Nowoczesne oświetlenie LED dekoracyjne w połaczeniu z najwyższej jakości oświetleniem estradowym.
Nowości produktowe
  • Nowoczesna turbina wiatrowa OMEGA 300 o mocy maksymalnej 300W, wersji 12VDC lub 24VDC.
  • Eco Technologies wprowadziło do swojej oferty monitoring systemów PV firmy Solar Log.
  • Urządzenia firmy STUDER INNOTEC dostępne w ofercie ECO TECHNOLOGIES